Interaktīvās tehnoloģijas aizraujošākai latviešu valodas apguvei

publicēts: 2014-08-19

Viktorija Vorobjova, Jūrmalas pilsētas Mežmalas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja

 

Mūsdienu straujajā tehnoloģiju attīstības laikmetā skolotājam, kurš gatavo jauno paaudzi dzīvei nākotnē, ir jāizmanto visi iespējamie resursi, lai sniegtu skolēnam nepieciešamās zināšanas un prasmes. Mana darba pieredze liecina, ka tehnoloģijas ir viens no izdevīgākajiem resursiem izglītības mērķu sasniegšanā.    Lasīt vairāk..

Fizikas laboratorijas darbi un ActivExpression2

publicēts: 2014-05-09

Anita Vēciņa, Izglītības uzņēmuma”Lielvārds” fizikas projektu atbildīgā redaktore Carnikavas pamatskolas fizikas skolotāja

 

Vai jūsu skolēni visi kā viens māk izmērīt temperatūru, noteikt šķidruma tilpumu un ķermeņa masu? Vai visi (bet varbūt tikai daži) māk veikli pārveidot masas un tilpuma vienības? Vai jums jau ir izdevies iemācīt visiem skolēniem (bet varbūt tikai dažiem), kā fizikas aprēķinos izmanto fizikas formulas?

Šādas pārdomas man neliek mieru jau labu laiku, īpaši saistībā ar fizikas laboratorijas darbiem. Aprakstīšu situāciju no dzīves. 8. klase apgūst tematu „Siltums” un veic laboratorijas darbu, kurā pēta, cik ātri karsts ūdens atdziest kalorimetrā (termokrūzē) un kalorimetra iekšējā traukā (parastā krūzē), un zīmē ūdens atdzišanas grafikusLasīt vairāk..

Kā reizrēķina mācīšanos padarīt aizraujošāku?

publicēts: 2014-03-25

Antra Freimane, Mārupes pamatskolas skolotāja

 

Skolēniem ne īpaši padodas un patīk mācīties reizrēķinu, tāpēc tas apgrūtina uzdevumu risināšanu.  Tad nu centos izdomāt un piedāvāt interesantāku reizrēķina apguves formu – kā spēli, kura prasa aktīvu pašu skolēnu iesaistīšanos un līdzdalību, izmantojot dažādus IKT rīkus, jo mūsdienu skolēni nav iedomājami bez IKT izmantošanas. Izmantojot piedāvāto materiālu skolēni reizrēķinu var mācīties stundā - visi kopā, bet var arī lejuplādēt katrs savā datorā un mācīties, nostiprinot savas zināšanas, arī mājās.
Materiālu ieteicams sākt izmantot 2.klasē, sākot apgūt reizināšanas tabulu.Lasīt vairāk..

Vai nākamajā stundā mēs arī strādāsim ar interaktīvo tāfeli?

publicēts: 2014-02-25

Evija Rozentāle, Rīgas Franču Liceja skolotāja

 

Aizvadītajā gadā, pēc interaktīvās tāfeles programmas ActivInspire rīku un digitālo materiālu veidošanas principu apgūšanas, izstrādāju interaktīvus materiālus mājturībā un tehnoloģijās, kā arī kulturoloģijā. Un turpinu to darīt joprojām, arvien vairāk Power Point prezentācijas materiālu aizstājot ar interaktīviem digitālajiem materiāliem, kuros gan es, gan skolēni var veikt dažādas darbības. Kāpēc?Lasīt vairāk..

Kopā par labāku un mācību procesā izmantojamu internetu

publicēts: 2014-02-11

Maija Katkovska, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra vadītāja

11. februārī  11. gadu pēc kārtas tiek atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena, šogad īpaši uzsverot ikviena lomu un līdzdalību labākas interneta vides veidošanā. Kopš 2004.gada Eiropas Komisijas iniciatīva - Drošāka interneta diena, iegūst arvien lielāku popularitāti, šogad sasniedzot 6 no 7 kontinentiem, vairāk kā 100 pasaules valstīs, ieskaitot visas 28 Eiropas Savienības dalībvalstis.Lasīt vairāk..

Mūsdienu izglītības tehnoloģijas - iespēja, kas jāizmanto

publicēts: 2014-01-21

Madara Pelnēna, Iespējamā misija, Cēsu 2. pamatskolas skolotāja

 

 

Esmu Iespējamās Misijas Piektā iesaukuma skolotāja un strādāju Cēsu 2.pamatskolā par ģeogrāfijas, dabaszinību un angļu valodas skolotāju un jau gandrīz nepilnu gadu savās stundās ikdienā izmantoju ActivExpression balsošanas pultis. Šobrīd jau grūti iedomāties, kā būtu mācīt un mācīties bez šīm izglītības tehnoloģijas ierīcēm. Šī raksta mērķis ir dalīties pieredzē, kā es un mani skolēni nonācām līdz šai sajūtai un pārliecībai. Gribu uzsvērt tieši šo skolēnu pārliecību, jo jau pēc pusgdada darba ar balsošanas pultīm stundās, iksemestra skolēnu aptaujā par manu stundu darbu un mācīšanos tajās skolēni raksta: „dažādu tehnoloģiju izmantošana stundās mums palīdz labāk izprast mācību saturu”. Ar vienu tehnoloģijas rīku  es varu īstenot ļoti daudzus svarīgus mācīšanas un mācīšanas elementus, tādēļ pastāstīšu nedaudz vairāk par saviem būtiskākajiem secinājumiem un novērojumiem darbā ar ActivExpression balsošanas pultīm.Lasīt vairāk..

Mācīt, lai vērtētu? .. Vai vērtēt, lai mācītu?

publicēts: 2013-08-20

Andris Gribusts, "Lielvārds IT" vadītājs

Vērtēšana ir viens no būtiskājiem mācību procesa pamatelementiem un tai ir nozīmīga loma skolēna attīstības veicināšanā. Mērot skolēnu mācību sasniegumus un prasmes, skolēni iegūst informāciju par savām zināšanām, skolotājs - novērtējumu par savu darbu un izvēlētajām mācību metodēm, skolas vadība - par izveidoto un uzturēto vidi un izglītības veidotāji - par izglītības programmu, saturu un to efektivitāti.


Taču skolēnu vērtēšana ir arī viens no lielākajiem skolotāja “laika zagļiem”. Tā kā nāku no skolotāju ģimenes, ļoti labi zinu, ko nozīmē burtnīcu kaudzes, kuru labošanai tiek veltīti vēli vakari un brīvdienas.Lasīt vairāk..

Puzles veidotājs ActivInspire programmatūrai

publicēts: 2013-07-19

Andris Gribusts, "Lielvārds IT" vadītājs

 

Vēlos padalīties ar interesantu rīku – puzles veidotāju JIGFLIP, ar kura palīdzību pavisam vienkārši un ātri variet izveidot puzles no savā datorā pieejamajiem grafiskajiem elementiem un izmantot tos skolēnu iesaistošu uzdevumu veikšanā.Lasīt vairāk..

Interaktīvās metodes

publicēts: 2013-06-11

Māris Jansons, "Lielvārds IT" apmācību speciālists

 

Daudzi skolotāji, kuriem klasē ir interaktīvā tāfele, ikdienas darbā to ļoti veiksmīgi izmanto kā krīta vai flomāsteru tāfeli - lai rakstītu un zīmētu! Ir skolotāji, kas mācību stundu laikā izmanto gatavus mācību materiālus, kurus bez maksas var lejupielādēt http://www.activboard.lv/lv/digitalie-resursi vai iegādāties http://ldb.lv/. Skolotājam ir iespējas arī uzlabot savas zināšanas par programmu ActivInspire, skatoties un mācoties no video pamācībām http://www.activboard.lv/lv/paligs-skolotajiem/macies-pats/.

 

Šajā blogā es Jums pastāstīšu par vienkāršākajām interaktīvajām metodēm, kuras Jūs varat izmantot interaktīva mācību materiāla izveidē, turklāt, Jums pietiks ar programmatūras AcitvInspire rīku pamatzināšanām.Lasīt vairāk..

ActivBoard.lv sociālajos tīklos

publicēts: 2013-02-27

Māris Jansons, "Lielvārds IT" apmācību speciālists

 

Interneta vietnē www.activboard.lv atrodama plaša informācija par Promethean ražotajiem interaktīvajiem risinājumiem, bezmaksas digitālie resursi, kā arī īpaši skolotājiem veidota sadaļa „Palīgs skolotājiem”.  Informācijas aktualitāti un noderīgumu apliecina arī activboard.lv kopējais apmeklētāju skaits, kas jau sasniedzis 5000 lietotāju.

Taču, mēs vēlamies būt vēl pieejamāki ikvienam interesentam, tāpēc activboard.lv lapas tagad izveidotas arī Latvijas populārākajos sociālajos tīklos.Lasīt vairāk..

Interaktīvas darblapas veidošanas pamati

publicēts: 2012-12-14

Māris Jansons, "Lielvārds IT" apmācību speciālists

 

Ja Jūsu mācību klasē tiks uzstādīta interaktīvā tāfele, datu kamera un balsošanas pultis, tas nebūt nenozīmē to, ka mācību process automātiski kļūs interaktīvs un spēs maksimāli aizraut skolēnu, tādējādi palielinot viņa iesaistīšanos mācību procesā. Lai mācību stunda būtu interaktīva, ir jāpiedomā pie stundas satura. Interaktīvas darblapas izveide būs pamats interaktīvam mācīšanās procesam. Mēs Jums piedāvājam sešus vienkāršus soļus, kas palīdzēs ikdienišķu mācību stundu pārvērst interaktīvā un aizraujošā piedzīvojumā.Lasīt vairāk..

Kā nodrošināt pilnvērtīgu projektora darbību?

publicēts: 2014-02-05

"Lielvārds IT" tehniskais atbalsts

 

Lai nodrošinātu pēc iespējas ilgāku un efektīvāku  projektora darbošanās laiku, būtiski ievērot pāris lietas. Par to sīkāk, šajā blogā.Lasīt vairāk..

Apmācību iespējas ActivBoard.lv

publicēts: 2012-12-03

Māris Jansons, "Lielvārds IT" apmācību speciālists

 

Šodien arvien vairāk un vairāk skolotājiem visā Latvijā ir pieejamas jaunākās izglītības tehnoloģijas – datori, interaktīvās tāfeles, datu kameras, skolēnu vērtēšanas rīki, taču viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem ieguldīto investīciju atdevei ir šo risinājumu efektīva izmantošana ikdienā.
Lai nenotiktu tā, ka, piemēram, interaktīvā tāfele ikdienā tiek izmantota kā vienkārši dārgs ekrāns, svarīgi apgūt tehnoloģiju efektīvai lietošanai vajadzīgās zināšanas, izzināt jaunas mācību metodes un dažādo rīku iespējas – kā tās var ietekmēt mācību procesu, ietaupīt skolotāja laiku un dažādot mācību stundu.
Lai sekmīgāk un iespējami plašāk izmantotu Promethean interaktīvos risinājumus – interaktīvo tāfeli ActivBoard, jautājumu un atbilžu sistēmu ActiVote un ActivExpression, kā arī interaktīvās klases programmatūru ActivInspire, mēs esam izstrādājuši un Jums piedāvājam daudzveidīgas apmācības iespējas, par ko plašāk vēlos izklāstīt šajā rakstā.Lasīt vairāk..

Mācību video

publicēts: 2012-09-18

Mārtiņš Kālis, macibuvideo.lv

 

Macibuvideo.lv jau gandrīz gadu palīdz vidusskolēniem apgūt matemātiku un fiziku savā laikā, tempā un vietā. Tagad, sadarbībā ar ActivBoard.lv, palīdzēsim arī Jums, skolotāji, apgūt jaunākās Promethean tehnoloģijas.Lasīt vairāk..

Atgriežoties skolā

publicēts: 2014-02-05

"Lielvārds IT" tehniskais atbalsts

Labdien, skolotāj! Pavisam drīz jau sāksies jaunais mācību gads, un daudziem no Jums arī šajā mācību gadā sabiedrotais ikdienas darbā būs Promethean ražotā interaktīvā tāfele ActivBoard. Pieļauju domu, ka interaktīvā tāfele, gluži tāpat kā skolnieki, vasaras mēnešos ir atpūtusies un septembrī tā tiks ieslēgta pēc ilgākas dīkstāves. Lai šis būtu veiksmīgs process, sniegšu Jums nelielu instrukciju, kā tad pareizi uzsākt darbu ar interaktīvo tāfeli pēc vasaras brīvdienām.Lasīt vairāk..

Bezmaksas apmācības iespējas PrometheanPlanet

publicēts: 2012-08-02

Māris Jansons, "Lielvārds IT" apmācību speciālists

Man 21. gadsimts asociējas ar tehnoloģiju gadsimtu. Lai par kuru nozari arī nebūtu runa, it visur dominēs vārds „tehnoloģijas”. Un arī izglītības joma nav izņēmums. Interaktīvās tāfeles, balsošanas iekārtas, datu kameras – tā vairs nav tuva vai tāla nākotne, bet gan realitāte vairāk nekā tūkstoš klasēs visā Latvijā jau šodien. Un lai gan daudzi skolotāji savā ikdienas darbā jau izmanto Promethean interaktīvās tehnoloģijas, ir vēl ļoti daudz skolu, kur interaktīvā tāfele nav ikdienas palīgs mācību procesā. Kāpēc tā? Uz šo jautājumu būs dažādas atbildes, taču biežāk dzirdētās būs “bailes, neziņa, nedrošība.”Lasīt vairāk..

John Collick (Lielbritānija) prezentācija “Tehnoloģijas un izglītība 21. gadsimtā – iespējas un izaicinājumi”

publicēts: 2013-05-08


Promethean vecākais izglītības konsultants Dr. Džons Kolliks (John Collick, Lielbritānija) prezentācijā „Tehnoloģijas un izglītība 21. gadsimtā – iespējas un izaicinājumi“ apskatīja būtiskākos izaicinājumus, ar kādiem skolotāji saskaras šodienas mācību klasē jauno tehnoloģiju izmantošanas aspektā. Dž. Kolliks uzsvēra mācīšanās kā spēlēšanās nozīmību, nepadarot to par saspringtu un baiļu pilnu, bet atraktīvu un atraisošu.Lasīt vairāk..

Sagatavojieties vasaras brīvlaikam

publicēts: 2014-02-05

"Lielvārds IT" tehniskais atbalsts

 

Tuvojoties mācību gada beigām un sākoties vasaras brīvlaikam, būtu svarīgi parūpēties, lai uzstādītās interaktīvās iekārtas arī arī nākamajā mācību gadā būtu darba kārtībā un nebūtu nekādu sarežģījumu. Tādēļ daži padomi, lai uzsākot jauno mācību, viss būtu kā ierasts.Lasīt vairāk..

Kā pieteikt radušos tehnisko problēmu?

publicēts: 2014-02-05

"Lielvārds IT" tehniskais atbalsts

Lai atvieglotu darbošanos ar tāfeli un problēmu gadījumā, tās pēc iespējas ātrāk novērstu, jums ir iespēja sazināties ar tehnisko atbalstu, kas sniegs labāko iespējamo risinājumu. Kā sazināties ar tehnisko atbalstu?

 Lasīt vairāk..

Kā paildzināt projektora kalpošanas laiku?

publicēts: 2014-02-10

"Lielvārds IT" tehniskais atbalsts

Projektora apkope ir viens no svarīgākajiem faktoriem, lai paildzinātu projektora kalpošanas laiku. Šajā rakstā esmu apkopjis desmit noderīgus padomus, kuru ievērošana palīdzēs projektoram kalpot ilgāk.Lasīt vairāk..

Manā klasē ir interaktīvā tāfele, ko tagad?

publicēts: 2013-05-08

Andris Gribusts, "Lielvārds IT" vadītājs

 

 

Liela daļa skolotāji, kas lasa šo rakstu, ir pazīstami ar sajūtu, ka ienākot klasē, pie sienas atrodas interaktīvā tāfele, bet tad lielo prieku par jauniegūto rīku, pārņem satraukums un neziņa, ko tagad?

Tāpēc esmu apkopojis desmit ieteikumus, kā sākt lietot šo unikālo skolotāja rīku.Lasīt vairāk..

Bloga autori

Viktorija Vorobjova, Jūrmalas pilsētas Mežmalas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja
Interaktīvās tehnoloģijas aizraujošākai latviešu valodas apguvei
Anita Vēciņa, Izglītības uzņēmuma”Lielvārds” fizikas projektu atbildīgā redaktore Carnikavas pamatskolas fizikas skolotāja
Fizikas laboratorijas darbi un ActivExpression2
Antra Freimane, Mārupes pamatskolas skolotāja
Kā reizrēķina mācīšanos padarīt aizraujošāku?
Evija Rozentāle, Rīgas Franču Liceja skolotāja
Vai nākamajā stundā mēs arī strādāsim ar interaktīvo tāfeli?
Maija Katkovska, Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra vadītāja
Kopā par labāku un mācību procesā izmantojamu internetu
Madara Pelnēna, Iespējamā misija, Cēsu 2. pamatskolas skolotāja
Mūsdienu izglītības tehnoloģijas - iespēja, kas jāizmanto
Mārtiņš Kālis, macibuvideo.lv
Mācību video
Māris Jansons, "Lielvārds IT" apmācību speciālists
Interaktīvās metodes
ActivBoard.lv sociālajos tīklos
Interaktīvas darblapas veidošanas pamati
Apmācību iespējas ActivBoard.lv
Bezmaksas apmācības iespējas PrometheanPlanet
John Collick (Lielbritānija) prezentācija “Tehnoloģijas un izglītība 21. gadsimtā – iespējas un izaicinājumi”
"Lielvārds IT" tehniskais atbalsts
Kā nodrošināt pilnvērtīgu projektora darbību?
Atgriežoties skolā
Sagatavojieties vasaras brīvlaikam
Kā pieteikt radušos tehnisko problēmu?
Kā paildzināt projektora kalpošanas laiku?
Andris Gribusts, "Lielvārds IT" vadītājs
Mācīt, lai vērtētu? .. Vai vērtēt, lai mācītu?
Puzles veidotājs ActivInspire programmatūrai
Manā klasē ir interaktīvā tāfele, ko tagad?

Datums

2014. gads
Augusts
Interaktīvās tehnoloģijas aizraujošākai latviešu valodas apguvei
Maijs
Fizikas laboratorijas darbi un ActivExpression2
Marts
Kā reizrēķina mācīšanos padarīt aizraujošāku?
Februāris
Vai nākamajā stundā mēs arī strādāsim ar interaktīvo tāfeli?
Kopā par labāku un mācību procesā izmantojamu internetu
Janvāris
Mūsdienu izglītības tehnoloģijas - iespēja, kas jāizmanto
2013. gads
Augusts
Mācīt, lai vērtētu? .. Vai vērtēt, lai mācītu?
Jūlijs
Puzles veidotājs ActivInspire programmatūrai
Jūnijs
Interaktīvās metodes
Februāris
ActivBoard.lv sociālajos tīklos
2012. gads
Decembris
Interaktīvas darblapas veidošanas pamati
Novembris
Kā nodrošināt pilnvērtīgu projektora darbību?
Septembris
Apmācību iespējas ActivBoard.lv
Mācību video
Augusts
Atgriežoties skolā
Bezmaksas apmācības iespējas PrometheanPlanet
Jūlijs
John Collick (Lielbritānija) prezentācija “Tehnoloģijas un izglītība 21. gadsimtā – iespējas un izaicinājumi”
Maijs
Sagatavojieties vasaras brīvlaikam
Aprīlis
Kā pieteikt radušos tehnisko problēmu?
Marts
Kā paildzināt projektora kalpošanas laiku?
Manā klasē ir interaktīvā tāfele, ko tagad?

Atslēgas vārdi

Interaktīvā tāfele
izglītība
ActivInspire
inovācija
activboard
21. gadsimts
activexpression
apmaciba
skolotājs
skolēns