Displeja dublēšana

 

Lielai daļai portatīvo datoru uz ekrāna redzamais attēls automātiski netiek pārraidīts uz projektoru vai citu iekārtu, kas pieslēgta izmantojot VGA portu.

 

Ir nepieciešams manuāli izpildīt šo pārslēgšanas funkciju. Lai to izdarītu, sākotnēji nepieciešams pārliecināties, ka iekārtas (projektors un portatīvais dators vai monitors un portatīvais dators) ir ieslēgtas. Ja projektoram netiek padots signāls, tad ieslēdzot to, parasti parādīsies zils ekrāns.

 

Lai pārslēgtu uz portatīvā datora projicēto bildi uz projektoru, jārīkojas sekojoši:

 

  • Vienam no funkciju taustiņiem portatīvā datora klaviatūras augšpusē būs norāde, ka tas ir jāizmanto, lai pārslēgtu displeju. Šī poga var būt atzīmēta ar nosaukumu LCD/Monitor vai arī ar ekrāna attēlu. Parasti šī poga ir F4, F5, F6, F7 vai F8, atkarībā no datora ražotāja. Lai pārslēgtu monitoru, ir nepieciešams nospiest un turēt klaviatūras taustiņu Fn, kas atrodas klaviatūras kreisajā apakšējā stūrī un nospiest pogu, kura precizēta iepriekš
  • Ja attēls joprojām netiek projicēts, tad atkārtojiet 1. solī aprakstīto darbību vēlreiz.
  • Vēl viens veids, kā pārslēgt, lai viss darbotos veiksmīgi, ir nospiest  (Windows) pogu, kas atrodas klaviatūras kreisajā pusē, nedaudz pa kreisi no garā(space) taustiņa, un turēt un vēl reizē piespiest p burtu, tad uz ekrāna parādīsies izvēlne – kurā izvēloties Computer only, kas ir jau standartā, tad attēls rādās tikai uz datora ekrāna, savukārt, ja izvēlas Dublicate, attēls tiks rādīts gan uz caur projektoru gan uz datora, izvēloties Extend, izveidosies divi ekrāna veidi un lai uz projektora redzētu, tad no datora ekrāna uz labo pusi(ārpus datora ekrānam, līdz parādās uz projektora projicētā attēla) vajag pārvilkt vajadzīgo attēlu/bildi vai jebko citu, ko lietotājs vēlas rādīt uz ekrāna. Izvēloties Projector only, tad izslēgsies datora ekrāns un tikai attēlu varēs redzēt caur projektoru.

 

 

Ja projektoram vai monitoram visi iestatījumi ir pareizi, tad tagad Jums vajadzētu redzēt bildi uz projektora ekrāna un monitora.